پاک فن بخار - ولادت امام حسن
میلاد امام حسن(ع) مبارك
31/05/2018
دیگ بخار لانکشایر -بویلر بخار لانکشایر - پاک فن بخار
دیگ های لانکشایر
03/06/2018
دیگ های پوسته ای - بویلر عقب خیس - بویلر عقب خشک

دیگ های پوسته ای(دسته بندی)

با سلام خدمت کاربران مجموعه پاک فن بخار ، در این مقاله قصد داریم در مورد دیگ های پوسته ای بپردازیم و آن را مورد بحث قرار دهیم.

دیگ های پوسته ای به دسته‌ای از دیگ ها گفته می‌شود که ورق های فولادی که به نوعی پوسته  نامیده می‌شوند ، سطوح انتقال حرارت آنها را تشکیل میدهند.

همچنین دیگ های پوستهای اغلب با عنوان دیگ های فایرتیوب که محصولات حاصل از احتراق از طریق مسیرهای اینجاد شده  تبادل حرارت با اب را سبب شده شناخته می شوند.

تقسیم بندی بسیار متنوعی از دیگ های پوسته ای بسته به تعداد مسیرهای تبادل حرارت و طراحی قسمت کوره موجود است و تمام این مراحل طی این چند دهه  سبب افزایش تبادل حرارت و بازدهی دیگ ها برای رسیدن به بالاترین صرفه ی اقتصادی به صورتی که حداکثر انتقال حرارت به بخار و آبگرم قبل از تخلیه از دیگ صورت بگیرد انجام گرفته است.

شکل های زیر دو نوع بسیار متداول از دیگ های دو مسیره را نمایش میدهند که در شرکت صنایع پاک فن بخار طراحی ، تولید و عرضه می شوند.

به نوع اول عقب خشک و به نوع دوم عقب خیس گفته می شود .تفاوت  عقب پشت و عقب خیس در محل قرارگیری محفظه احتراق چنبر یا رپر در داخل و یا خارج از پوسته دیگ است.

دیگ های پوسته ای - بویلر عقب خیس - بویلر عقب خشک

دیگ های پوسته ای(دسته بندی)

 

دیگ های پوسته ای(دسته بندی)

همانطور که در  شکل های بالا نیز اشاره شد طراحی دیگ های عقب خیس به دلیل افزایش سطوح انتقال حرارت انجام گرفت به این علت که گازهای حاصل از احتراق در دمای حدود ۴۲۰ تا ۴۷۰ درجه سانتیگراد کوره را ترک می‌کنند.

در صورتی که محفظه برگشت یا همان جعبه دود داخل آب قرار گیرد  گرمایش بیشتر شده و افزایش راندمان را در پی خواهد داشت.

در بخش‌های بعدی ، یک دسته بندی کلی از انواع دیگ های تولیدی که در شرکت صنایع پاک فن بخار و دپارتمان فنی و مهندسی  طراحی و تولید می‌شوند مطرح خواهد شد.

 

 

 

شرکت صنابع پاک فن بخار

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *