معرفی شرکت پاک فن بخار

شرکت صنایع پاک فن بخار به طور رسمی فعالیت خود را در زمینه طراحی و ساخت انواع دیگ بخار،دیگ آب داغ ، دیگ آب گرم ،دیگ روغن داغ ، مخازن و منابع تحت فشار، فیلترشنی، سختی‌گیر، منابع کویل‌دار، مبدل حرارتی، اتو کلاوهای صنعتی جهت تولید بتن سبک AAC، مخازن سود و اسید و پکیح‌های موتورخانه‌ای در سال 1378 در کارخانه‌ای به مساحت کلی 16000 متر مربع و با استفاده از تجهیزات روز دنیا و با ظرفیت سالیانه 8000 تن آغاز نموده است. در طی این سال‌ها با تکیه بر دانش و استعانت از حضرت حق از هیچ کوششی در راستای تعالی سازمان و بهبود مستمر فرو گذار نکرده و در سال‌های 79-80-83-87-88 مفتخر به کسب عناوین نخست در زمینه‌های کارآفرینی، تعاونی در حال رشد، تولیدکننده برتر، مدیریت کیفی و … نائل شده و با توجه به آخرین ویرایش ISO2001-2008 مبادرت به پیاده‌سازی سیستم مدیریت کیفیت نموده است. شرکت صنایع پاک فن بخار با اخذ مجوزهای لازم از وزارت صنعت، معدن و تجارت و با دریافت انواع گواهینامه‌های کاربرد علامت استاندارد اجباری بر روی محصولات تولیدی خود بر مبنای ISIR17911 و ISISRI4231 و با استفاده از آخرین فناوری‌های موجود، دارابودن کوره تنش‌زدایی، تجهیزات برش پلاسمای CNC اتومات، نوردهای 4 غلطکه، دستگاه‌های کپ زنی، دستگاه‌های جوش زیر پودری، کوره رنگ،جوش اتوماتیک دور لوله ، استفاده از ورق‌های با کیفیت بالا(خرید فولاد 17MN4 از شرکت فولاد مبارکه و در ضخامت‌های بالاتر خرید از ورق‌های روز بازار اروپا) لوله‌های آتش خوار مطابق با استاندارد DIN17175، جوشکاران دارای گواهینامه بر اساس PQR و WPS، شبکه گسترده فروش و خدمات پس از فروش در سطح استان‌ها و شهرستان‌ها مجموعه خود را در سطح کشور به عنوان تولید کننده‌ای قابل اطمینان معرفی نموده است که مصداق این ادعا استانداردهایی است که تجهیزات و دستگاه‌های تولیدی شرکت پاک فن بخار بر اساس آن طراحی و ساخته می‌شود. استانداردهایی مانند ASME-DIN – ANSI-Bs2790 و … اهم سازمان‌هایی که در پروژه‌های خود از محصولات شرکت پاک فن بخار استفاده کرده‌اند عبارتند از: مدیریت تجهیز و نوسازی مدارس کشور، اداره کل تربیت بدنی، راه آهن جمهوری اسلامی ایران، دانشگاه آزاد اسلامی، بیمارستان‌های کشور، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، دانشگاه علوم پزشکی، ارتش جمهوری اسلامی، آموزش و پرورش، صداو سیمای جمهوری اسلامی ایران، کمیته امداد امام خمینی، شرکت مخابرات، شرکت برق منطقه‌ای، قوه قضائیه، نیروگاه‌های حرارتی، تعاونی مسکن هوافضا، ذوب آهن اصفهان، شرکت فرودگاه‌های کشور ،حوزه های علمیه کشور و … همچنین کارخانجات مختلف از قبیل کارتن سازی، یونولیت سازی، صنایع چوب، صنایع فولاد، صنایع بتن، موادغذایی و دارو سازی، شیرپاستوریزه، گلخانه‌ و خودروسازی‌ها از محصولات این شرکت استفاده کرده‌اند. علاوه‌بر آن تجهیزات ساخت شرکت صنایع پاک فن بخار به کشورهای آذربایجان، ارمنستان، عراق، افعانستان، تاجیکستان، قرقیزستان، ترکمنستان و مغولستان صادر شده است که گواهی بر تایید محصولات این شرکت در مقایسه با سایر رقبای بین‌المللی است.

شرکت پاک فن بخار افتخار عضویت در انجمن های زیر را دارد.

انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران

انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران – ستصا

شروع و توسعه ساخت تجهیزات صنعتی از اثرات مثبت خودباوری و اهتمام به توسعه اقتصادی و قطع وابستگی صنعتی است. با رشد و شکوفایی این رشته صنعتی که موجب کمرنگ شدن نقش گزینه‌های خارجی در پروژه های کشور گردید، مدیران و صاحبان این بخش از صنعت را بر آن داشت تا بنا به ضرورت، تشکیل انجمن یا سندیکای فعال در این حوزه را به جد مطمع نظر خویش قرار دهند. لذا در این راستا در جلسه مورخ 1377/09/28 که در وزارت صنایع و با حضور معاونت محترم وزیر صنعت وقت و جمعی از صاحبنظران و مدیران صنایع تشکیل گردید، تاسیس این انجمن مورد توافق همگان قرار گرفت و در تاریخ 1378/06/01 انجمن ستصا تحت شماره 136 در اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران به ثبت رسید.

سامانه مدیریت تامین کنندگان سمتا

مرکز راهبری ساماندهی، مدیریت و توانمندسازی شبکه همکاران با نام اختصاری “سمتا” با هدف تسهیل در بکارگیری ظرفیت های صنعتی، تحقیقاتی، پژوهشی، فناورانه و دانش بنیان کشور در قالب شبکه ای توانا از شرکت های فعال در بخش خصوصی تشکیل شده است.

 این مرکز مرجع صدور پروانه همکاری برای تمام شرکت های همکار با سازمان های تابعه می باشد، به نحوی که لازمه همکاری و انعقاد قرارداد با هر یک از سازمان ها، منوط به دریافت پروان همکاری از مرکز سمتا می باشد.

این مرکز تنها مرجع رسمی به منظور ایجاد ارتباط میان شرکت های بخش خصوصی با سازمان ها تابعه است به نحوی که ایجاد هرگونه تعامل با سازمان ها، منوط به دریافت پروانه از مرکز سمتا می باشد.

این مرکز به دنبال استفاده حداکثری از قابلیت شرکت های توانمند صنعتی، تحقیقاتی، دانش بنیان، بازرگانی و طراحی مهندسی بوده و آنها را جزئی از خانواده خود می داند تا محصولاتی با کیفیت بالا، در زمان مناسب و هزینه مطلوب تولید و به مشتریان خود ارائه نماید.

انجمن صنعت تاسیسات

انجمن صنعت تاسيسات ايران  يكي از قديمي ترين تشكل هاي صنعتي و مهندسي كشور ايران مي باشد. اين انجمن كه در سال 1351 تاسيس گرديده است در بيش از چهار دهه موجوديت خود با ارائه خدمات سودمند مداوماً در مسير پيشرفت و تعالي صنايع تاسيساتي ايران كوشش نموده و به توفيقات شايان توجهي نايل آمده است.

حاصل اين تلاش كسب اعتباري در خور اهميت اين صنايع در سطح كشور است چندانكه امروز به عنوان مجمع معتبرترين صنايع تاسيساتي ايران مورد وثوق سازمان هاي دولتي و خصوصي و مراكز علمي و دانشگاهي است. عناوين فعاليت هاي انجمن به خوبي، دشواري راهي را كه تا نيل به جايگاه ممتاز كنوني پيموده شده است، نشان مي دهند:

تلاش در استيفاي حقوق و دفاع از منافع مشروع و قانوني اعضاي انجمن، جمع آوري اطلاعات مرتبط با صنايع تاسيساتي كشور و اقدام در تامين نيازهاي آنها، كوشش در جهت ارتقا سطح كيفي توليدات صنايع تاسيساتي از طرق مختلف از جمله همكاري نزديك با موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران كه تاكنون به تدوين ده ها مورد استاندارد وسايل و دستگاه هاي تاسيساتي شده است، همكاري با مقامات مسئول در زمينه رشته تاسيسات و اقدام به تشكيل دوره هاي آموزشي كاربردي اين رشته.

اينك انجمن صنعت تاسيسات جمعي از بهترين توليدكنندگان وسايل تاسيساتي در خاورميانه با طيف وسيعي از توليدات شامل؛ دستگاه ها و تجهيزات سيستم هاي گرمايش، تهويه، تهويه مطبوع، تبريد، گازرساني، آبرساني و تصفيه آب و فاضلاب، انواع منابع، لوله، انواع شيرآلات و وسايل كنترل، الكتروپمپ، الكتروموتور، دريچه هاي تنظيم هوا و دمپر و … را تحت عضويت دارد كه ضمن تامين كامل نيازهاي داخلي، روز به روز صادرات خود را گسترش مي دهند و دير نيست زماني كه بازار بسياري از كشورهاي دور و نزديك را تحت تسلط درآورند.

انجمن تخصصی مراکز تحقیق و توسعه صنایع و معادن

 

انجمن تخصصی مراکز تحقیق و توسعه صنعت، معدن و تجارت با هدف هماهنگی و تمرکز فعالیتهای پژوهشی واحدهای تحقیق وتوسعه صنایع و معادن، مراکز آموزش عالی، دانشگاهها و مؤسسات تحقیقاتی و سایر ارکان اجرایی و سیاست‌گذاری کشور بمنظور نهادینه کردن فرآیند فن‌آوری، تجدید ساختارهای اجرایی و بهینه کردن سرمایه‌گذاری‌ها و هزینه‌های پژوهشی جهت دستیابی به اقتصاد صنعتی دانش‌مدار و توسعه پایدار فن‌آوری، در سال 1377 با حمایت وزارت صنایع و معادن در دفتر معاونت آموزش تاسیس گردید.

انجمن احتراق

 

انجمن احتراق ایران یک مجموعه علمی – فرهنگی، غیر سیاسی و غیر تجاری است. مجوز فعالیت انجمن احتراق ایران در اسفند ماه ۱۳۷۹ در کمیسیون انجمن‌های علمی وزارت علوم، تحقیقات فناوری صادر گردید. البته با توجه به پتانسیل و علاقمندی دانشمندان ایرانی انجمنی با اهداف مشابه در سال ۱۳۵۵ به همت شخصیت‌‌هایی مانند مرحوم پروفسور دانشیار تحت عنوان “انجمن ملی احتراق ایران” تشکیل شده بود که متاسفانه فعالیت آن بعد از پیروزی انقلاب ادامه پیدا نکرد.

انجمن مدیریت کیفیت ایران

 

با توجه به حساسیت امر و لزوم شکل‌گیری نهادی که با هویت حقوقی عهده‌د‌ار نهادینه سازی موضوع کیفیت باشد، انجمن مدیریت کیفیت ایران در سال ۱۳۷۶ بعنوان یک تشکل حرفه‌ای غیرانتفاعی بصورت کاملا مستقل در اتاق بازرگانی ،صنایع و معادن ایران به ثبت قانونی رسید.

معرفی شرکت پاک فن انرژی

در دوره ی اخیر ، مدیریت راهبـردی در خصوص ایجاد بسترهای مناسب در کسب و کار بی تردید نیاز به تحول در سازمان و نوع نگاه تازه ایی به پدیدارهای اقتصادی و فنی و مهندسی دارد . وجود لایه ایی که بتواند با درک و شناخت وسیعی از مسایل پیرامون تجارت و فناوری به سمت شکل دهی بازارهای هدف جدید رهنمونی مناسبی ایجاد کند ، نیازمند تغییرات بنیادی محور به همراه اجرای ایده های مناسب با شرایط است . در این گذر ،مدیریت استراتژیک به مجموعه‌ای از تصمیمات و اقدامات مدیریتی گفته می شود که عملکرد بلندمدت یک شرکت را تعیین می‌کند. در این راستا و با توجه به مکانیسم اقتصاد مقاومتی و نیز تحلیل تحریم های نابخردانه علیه کشور ، نظر به داشتن تجربه ی مناسب و به کارگیری عوامل علمی با سابقه و نیز توجه ویژه به جوانان تحصیل کرده ، بر آن شدیم که در جهت به روز کردن فعالیت های اقتصادی با محوریت اشتغال پایدار اقدام به تاسیس شرکت سهامی خاص پاک انرژی فیـدار به شماره ثبت 546963 در زمینه ی فعالیت های صنعتی _ تجاری و بازرگانی در خصوص کلیه امورات مرتبط با صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی نمود و با توجه به سابقه ی بیست و چند ساله در ماشین سازی وطراحی _ ساخت و تولید صنایع و تجهیزات مهندسی در مجموعه شرکت صنایع پاک فن بخار ، با افتخار گروه صنعتی پاک فن انرژی را تاسیس نماییم . در این گروه ضمن استفاده از دانش فنی و به روز مهندسی با تکیه بر تجربه ی علمی و کاربردی پرسنل و مشاوران ارشد در خصوص صنایع مهندسی نفت و بازرگانی آن در کشور جمهوری اسلامی ایران و نیز ارائه ی خدمات موثر در کشور های همسایه و تعریف خدمات پس از فروش آنلاین ، برآنیم تا با بهره وری عملیاتی و اثر بخشی اقتصادی گام های محکمی را در فعالیت های اقتصادی فن آوری محور برداریم . برنامه ریزی پژوهش نهاد و تصمیم گیری های چند معیاره ، بی شک می تواند در فضای فعلی کشور نوید بخش اقتصادی پویا باشد . گروه صنعتی پاک فن انرژی ضمن ایجاد بستـرهای لازم علمی در ساخت و تجهیز صنایع مهندسی نفت و مهندسی تاسیسات ساختمان با شعار : ما توانایی هایمان را در کیفیت به نمایش گذاشته ایم آماده ارائه ی خدمات به جامعه ی کشور و نیز کشورهای مختلف است . ما به عنوان سفیران علمی و تجارتی وطن مان با صداقت کامل در راه پویایی موثر و پایدار جمهوری اسلامی ایران از هیچ کوششی دریغ نخواهیم ورزید .